top of page

Veronika Švecová - jóga a jógová terapie

 

Józe se věnuji od roku 2005. O několik let později jsem sama začala učit v několika pražských studiích a první zvrat v tom, jak sama chápu jógu a jak ji předávám, nastal v roce 2011, kdy jsem začala s několikaletým studiem jógové terapie. Vzdělávala jsem se v různých programech a učitelských kurzech v Čechách, Indii, Itálii, Německu, Kanadě a dalších zemích s mnoha inspirativními učiteli. Absolvovala jsem výcvik jógové terapie Svastha Yoga Therapy a základní výcvik jógové terapie Functional Synergy Yoga u Susi Hately. 

 

Od roku 2017 do roku 2021 jsem absolvovala mezinárodní výcvik Feldenkraisovy metody ve Feldenkrais Institute Wien. Od roku 2019 jsem oprávněna vést skupinové lekce Feldenkraisovy metody a od roku 2021 individuální lekce. 

Občas píšu a něco zveřejňuji na pozornostvpohybu.cz

 

Jóga:

Mé lekce jógy vycházejí z jógové terapie a jemné vinjásy. Jsou typické vrstvením a provázáním pozic (pohybů) a smysluplnou posloupností sekvence, která vytváří „pohybový příběh“ okolo nějaké pozice či dovednosti.   

Lekce vedu tak, aby studenti měli prostor pro vlastní prožitek, zkoumání souvislostí pohybu a dechu a možnost jógové pozice jenom nezaujímat, ale přirozeně je „vtělit“. Jógu si tak mohou lépe přenést do běžného života a pohybovat se s větší lehkostí, bez bolesti a s bdělou pozorností.

 

Feldenkraisova metoda: 

Skupinové lekce Feldenkraisovy metody „Pohybem k sebeuvědomění“ mají schopnost měnit pohybové, ale i další životní stereotypy. Učí nás, jak se pohybovat s menším úsilím, větší radostí a spontaneitou a dávají okusit pocitu lehkosti bytí. Užitek mohou přinést každému, kdo hledá cestu, jak se zbavit chronické bolesti, zlepšit svoji pohyblivost a stabilitu, podpořit sportovní i umělecké dovednosti. 

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle
bottom of page