top of page
9089E85B-11D0-4BAD-A1EF-0308FE5ADBDC 3.JPG

Lucie Königová - jóga, jógová terapie a ajurvéda

Józe se věnuji od roku 1998 a lekce vedu od roku 2005. Jako lektorka jógy a jógové terapie vyučuji na lekcích a především individuálních terapiích v Praze. Vedu také semináře i v dalších městech ČR. Jsem součástí mezinárodního týmu pro výcvik jógové terapie a mentoruji jógové učitele z ČR i zahraničí. Jsem autorkou knihy Jóga z obýváku.

 

Měla jsem možnost, štěstí a čest učit se po celém světě u řady inspirativních jógových učitelů, jimž vděčím za mnohé - zejména Marcele Mikešové, Paddy McGrath, Susi Hately, Jules Mitchell, Cecily Milne, Jenni Rawlings, Karen Brody a Godfreymu Devereux. Mými hlavními učiteli jsou členové rodiny Mohanových, posledních přímých žáků legendárního Krišnamačárji. Ve své praxi i práci bohatě čerpám i z ájurvédy, somatických disciplín, trauma-sensitivních přístupů, přirozeného pohybu a tance.

 

Zaměřuji se především na individuální práci se studenty, na míru šité sestavy a citlivé provázení studentů na jejich vlastní jógové cestě. Soustředím se na pěstování vnímavosti studentů k sobě samotným skrze jógovou praxi.

 

Mým velkým přáním je, abych na lekcích lidem předávala radost ze života, z poznávání, ze zkoušení, zkoumání, hraní si, experimentů... Nemám touhu naučit lidi něco "správně", jak si často pod pojmem jógová terapie představují - tzv. správné dýchání, správný pohyb, správně provedenou pozici. Mým záměrem je tříbit v sobě i lidech okolo vnímavost k sobě i životu. Chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje - se vším všudy. A učit se z toho, tvořit si svůj vlastní styl a být si svým vlastním učitelem, který pak díky vnímavosti, toleranci, otevřenosti a upřímnosti k sobě je schopen totéž zažívat a projevovat i k ostatním. Asi by se to dalo pojmenovat i jako radost a odvahu být tím, kým skutečně jsme právě teď - v pohybu, dechu, myšlenkách, prožitcích.

www.luciekonigova.com

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle
bottom of page