top of page
Kamila Moravcova.png

Kamila Moravcová - prožitková anatomie, biotensegrita

Lidské tělo nevnímám jako složitě fungující mechanismus, ale jako organismus. Věřím, že uvědoměním si této skutečnosti přestáváme být částmi a začínáme být jedno. Ve své praxi využívám dotyk, přirozený pohyb a prožitek. Učím se neopravovat, nechat mysl odpočívat a naslouchat tělu. V józe mě provází lehkost a jemnost. 

 

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK. 8 let jsem působila v Centru komplexní péče v interdisciplinárním týmu odborníků zaměřeném na psychosomatiku a získala tak základ k celostnímu pohledu na zdraví člověka.

 

Poté jsem několik let tvořila tým s psychoterapeutkou Janou Zajícovou, jejíž přístup a jedinečná práce s koňmi mi daly nezapomenutelnou zkušenost, jak funguje lidská mysl, jaký vliv má na naše prožívání a jak neoddělitelně souvisí s napětím, které se vytváří v těle. 

 

V rámci následného vzdělávání mou práci nejvíce ovlivnil přístup Clary Lewitové a studium integrální anatomie a fascie u zahraničních lektorů.

 

Od r. 2020 se pod vedením Susan Lowell de Solórzano intenzivně věnuji biotensegritě, která mi umožňuje chápat pohyb v jeho jedinečnosti, nelinearitě a celistvosti. Inspiraci nacházím v přírodě a ve struktuře a chování všech živých organismů.

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle
bottom of page