top of page

Petra Zbuzková - anatomie, biomechanika, spirální dynamika

Jsem vystudovaná fyzioterapeutka, kterou dnes a denně nepřestává udivovat dokonalost a jedinečnost lidského těla.

Od začátku své terapeutické cesty jsem zastávala názor, že není stav těla a duše, při kterém by se tělu nedalo pomoci pohybem a dodnes si za touto myšlenkou stojím.

V roce 2009 jsem byla ve správný čas na správném místě a setkala se s Gabrielou Němečkovou, která se neodmyslitelně zasloužila o to, že se moji nejčastěji indikovanou pohybovou léčbou stala metoda Pilates. Vzdělání a praxi jsem získala pod jejím vedením ve studiu myPilates, které je garantem vzdělání pod záštitou americké univerzity Balanced Body University. Jsem lektorkou individuálních a skupinových lekcí, ve kterých se snažím klientům otevřít dveře k novým pohybovým možnostem.

Dalším mezníkem v mé terapeutické činnosti byl rok 2012, kdy jsem absolvovala základní kurz konceptu Spiraldynamik®. V současnosti žiji ve švýcarském Curychu, kde na specializovaném pracovišti s konceptem denně pracuji. I přes mnohé zahraniční zkušenosti však mohu říci, že mým největším učitelem tohoto konceptu je Lenka Kazmarová, jejíž způsob práce mě oslovil nejvíce.

Od roku 2013 se věnuji vlastní školitelské činnosti. Jsem součástí lektorského týmu Akademie myPilates, které je mým domovským studiem. Ve svých kurzech se snažím prakticky propojit znalosti anatomie s pohybovou praxí. Stálě mě baví objevovat nové didaktické způsoby, jak informace studentům předat co nejefektivněji a cíl mých kurzů naplnit.

Z mého představení se může zdát, že s jógou velké zkušenosti nemám. Ano, jsem jógový začátečník a s jógou v rámci své pohybové praxe pravidelně koketuji. Nicméně funkční anatomie a biomechanika lidského těla jsou stejné. A věřte, že Vám o nich s úsměvem a otevřeností budu ráda povídat.

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle
bottom of page